Русанівські ліцеїсти на агробіостанції ЧОПЛу (укр.)

На початку червня 2012 Русанівський ліцей, запрошений на еколого-краєзнавчу практику Чернігівського обласного педагогічного ліцею, став її учасником у представництві невеликої групи.

Територія агробіостанції, де відбувалася практика, вразила живописністю. Це чудове місце для стажування не тільки майбутніх науковців-натуралістів, а й художників-пейзажистів. Неймовірна кількість троянд, ірисів, ромашок та інших квітів. Така обстановка спонукала до відпочинку і в той же час до серйозних наукових досліджень.

Щоб максимально наблизитися до природи, ми оселилися в наметах. Поруч — пасіка, сінокіс, сад, город, де росли лікарські та кулінарні трави.

Відволікшись від точних наук, не без задоволення, русанівські ліцеїсти занурились у світ природи: висаджували квіти, різні сорти помідорів. Разом з чернігівцями досліджували екосистему лісу поблизу річки Стрижень. Були учасниками цікавих екскурсій-експедицій, де дізналися про лікарські трави Чернігівщини, зокрема Ялівщини, про лісових мешканців.

Арборетум на території агробіостанції — скарбниця для досліджень. Реліктові дерева, рідкісні кущі, що з любов’ю вирощені й доглянуті, — прекрасний матеріал для наукових статей, дисертацій, дослідів.

У вільний час чернігівські ліцеїсти з цікавістю слухали лекцію з геометрії — це ті знання, якими ми могли поділитися, бо в цьому почуваємося впевнено.

Майже 5 днів спостережень, аналізу, збирання матеріалу, спілкування з однолітками, з прекрасними людьми, що закохані в свою справу і цим захоплюють інших, пролетіли як одна мить.

Дякуємо керівникам практики, усім викладачам, ліцеїстам, керівництву ЧОПЛу за можливість цікавої співпраці, за гостинність і високий професіоналізм, за збереження унікального місця — агробіостанції!

Дарина Кравець, учениця 11-А класу

Фонд Выпускников