Олімпіада з головоломок Русанівського ліцею

Історія Архів

див. також Русанівська Олімпіада

Історія

Олімпіада з головоломок у Русанівському ліцеї дебютувала 2005 року. У першій олімпіаді був задіяний лише наш ліцей. Але зацікавлення цією олімпіадою наштовхнуло на думку, що коло учасників слід розширювати. Очевидним було й те, що для тих, хто бере участь у відкритій математичній олімпіаді, олімпіада з головоломок може стати гідною при випробуванні своїх сил. Ми були приємно здивовані ентузіазмом учнів під час проведення олімпіади з головоломок. Ще більше здивував той факт, що переможцями 1-ої олімпіади з головоломок стали учні, що не були найсильнішими в математиці. Виявилось, що в головоломках, окрім знань та ерудиції, задіяне щось інше. Олімпіаду з головоломок стали проводити щорічно, притім як у режимі особистої першості, так і командної. З’явилися й свої «профі» в цій справі.

Олімпіада з головоломок Русанівського ліцею проводиться в двох форматах: індивідуальному та командному (6 чоловік). Командна олімпіада складається з теоретичного та практичного турів. Завдання теоретичного туру для команд збігаються із завданнями олімпіади з особистої першості. На розв’язок кожного завдання відводиться 6-7 хвилин.

Чому автори проводять олімпіади з головоломок? Тому що для розв’язку головоломок стають у пригоді найрізноманітніші навички та вміння. Доводиться збирати та аналізувати інформацію, відкидати зайві дані, які заплутують, і знаходити той самий біт інформації, що необхідний, що приведе до перемоги над головоломкою. Досвід переконує, що головоломка, котра опинилася в руках людини, викликає безліч позитивних почуттів та емоцій. Цікавість, щире здивування, азарт, посмішку, бажання йти до кінця й таки перемогти!

Завдяки головоломкам мозок згадує, що таке причинно-наслідкові зв’язки, він вмикає уяву, починає критично розглядати факти, котрі лежать на поверхні, він шукає, за що б зачепитися. Навчається правильно ставити запитання, висувати гіпотези та перевіряти їх на життєздатність.
Кому цікаві та корисні головоломки? Безперечно, дітям! Адже їхній мозок тільки формується , у ньому ще немає стереотипів, ось чому більшість головоломок дуже легко піддається дітям.

Фотоархів олімпіади 2012

Архів

Олімпіада з головоломок 2019: Умови та Відповіді

Олімпіада з головоломок 2018: Умови та Відповіді

Олімпіада з головоломок 2017: Умови та Відповіді

Олімпіада з головоломок 2016: Умови та Відповіді

Олімпіада з головоломок 2015: Умови та Відповіді

Олімпіада з головоломок 2014:Умови та Відповіді

Олімпіада з головоломок 2013:Тур 1 (умови) Тур 2 (умови)
Відповіді

Олімпіада з головоломок 2012: умови (Тур 1, Тур 2) та відповіді (Тур 1Тур 2)
Результати 2012 (файл .xls)

Олімпіада з головоломок 2011: Умови та Відповіді

Фонд Выпускников